گزارش برگزاری نخستین کنگره جوانان برگزیده زرتشتی

 

نخستین کنگره جوانان برگزیده زرتشتی بصورت یک اردوی سه روزه در تاریخ 22، 23 و 24 مهرماه 88 در تهران برگزار گردید. این برنامه بدنبال فراخوان نهمین کنگره جهانی زرتشتیان با موضوع اجرای یک پروژه اجتماعی نوین توسط جوانان هر کشور شکل گرفت. و گزارش دستاوردها و فعالیت های انجام شده در این برنامه در کنار کارهای جوانان سایر کشورها در نهمین کنگره جهانی زرتشتیان در دی ماه 88 ارائه گردید و مقام نخست را از آن ایران نمود.

در نخستین کنگره جوانان برگزیده زرتشتی، 43 نفر از جوانان زرتشتی از سراسر ایران که دارای افتخارات یا فعالیت های برجسته تحصیلی، علمی، دینی-فرهنگی، اجتماعی، هنری یا ورزشی بودند پس از طی مراحل ثبت نام از طریق اینترنت و نگارش مقاله از میان 115 ثبت نام کننده با کسب امتیاز لازم برگزیده شده و شرکت نمودند. خوشبختانه تعداد جوانان زرتشتی که در زمینه های مختلف شایستگی دارند بسیار زیاد و قابل تقدیر است و امیدواریم سایر جوانان نیز با کسب مهارت ها و موفقیت های بیشتر در دوره های آینده این کنگره ثبت نام و شرکت نمایند.

هدف از برگزاری این کنگره، شناسایی و همسوسازی استعدادها، افزایش دانش و بینش دینی-اجتماعی، مهارتهای زندگی جمعی و کارگروهی، آشنایی و همبستگی در جهت افزایش زمینه های همکاری آتی و افزایش احساس تعلق و پیوستگی با جامعه و علاقه به مشارکت در امور اجتماعی در جوانان شرکت کننده می باشد. در این راستا در سه روز کنگره سمینارها و کارگاه های مختلف در زمینه های اقتصادی، فرهنگی، ورزشی، مهارتی، سلامت و … توسط اساتید دعوت شده و تعدادی از شرکت کنندگان برگزار گردید. همچنین چندین میزگرد و نشست به منظور گفتگو و مطرح نمودن پرسش ها و دغدغه های جوانان شرکت کننده در زمینه های دینی- اجتماعی و ارائه راهکار و پاسخ برگزار گردید. چندین برنامه جنبی و بازدیدهای فرهنگی از دیگر برنامه های کنگره برای همازوری بیشتر شرکت کنندگان بود. گزارش رویدادها و سایر اطلاعات در سایت نخستین کنگره موجود می باشد.

جا دارد از کلیه اشخاص و ارگانهایی که با حمایت های مادی و معنوی به ما یاری رساندند، به ویژه آقای دکتر اسفندیار اختیاری که رهنمودهای ارزشمند و پشتیبانی ایشان راه را بر ما هموار نمود، و نیز انجمن زرتشتیان تهران، سازمان جوانان زرتشتی تهران(فروهر)، انجمن موبدان تهران و سایر افراد و ارگانهای یاری رسان از جمله اتاق بازرگانی زرتشتیان، کانون دانشجویان زرتشتی، انجمن زرتشتیان تفت و توابع مقیم مرکز و آقایان بهرام یزدانی، سهراب نامداریان و بهمن جاماسبی سپاسگزاری نماییم. کمک های نقدی ارگان ها و خیراندیشان به برگزاری نخستین کنگره جوانان برگزیده زرتشتی به شرح زیر می باشد:

انجن زرتشتیان تهران  مبلغ 12000000 ریال

بنیاد خیریه سیروس یگانگی مبلغ 10000000 ریال

آقای اله یار دبستانی بنامگانه زنده یاد بهمن استاد اردشیر دبستانی مبلغ  10000000 ریال

خانم تاج گوهر خداداد کوچکی(خادم) بنامگانه زنده یاد مهندس فرهاد کیخسرو خادم مبلغ 5000000 ریال

یک خیر اندیش مبلغ 5000000 ریال

آقای مهندس داریوش اورنگی مبلغ 1000000 ریال

پاداش نیک همه خیر اندیشان و شادی روان همه درگذشتگان را از اهورامزدا خواستاریم.

برگزارکنندگان نخستین کنگره جوانان برگزیده زرتشتی:

بهزاد جاماسبی، آرمیتا کیانی، آرمان فلاحتی، شهنوش بهزادی، فرشته شاگشتاسبی، دادبه اورنگی، فریدون اهورایی، نوشین شهریاری، آرمیتا زره پوش، وفادار فرهی فر

نام نویسی