گزارش برگزاری دومین گنگره جوانان برگزیده زرتشتی

دومین کنگره جوانان برگزیده زرتشتی در تاریخ 26 الی 28 آبان ماه 1389، با حضور جمعی از جوانان کوشا و موفق زرتشتی، در تهران برگزار گردید. از جمله اهداف بنیادین این کنگره می­توان به ارج­نهادن به تلاش­های این عزیزان و افتخاراتشان اشاره کرد. از دیگر اهداف این کنگره، آشنایی این جوانان با یکدیگر و تبادل اندیشه­هایشان و در نتیجه فراهم آمدن زمینه­های همکاری و همازوری آتی این عزیزان بود که در این راستا و با بهره گیری از میزگردهای اجتماعی و هم­اندیشی آن­ها، پروژه­هایی تعریف شد که امید است هر کدام بتواند گامی در راستای بهبود جامعه انسانی و زرتشتی بنهد. از دیگر برنامه­های این کنگره می­توان به کلاس­ها و سمینارهای آموزشی اشاره کرد که عمدتاً توسط شرکت کنندگان و در راستای تخصص­های آن­ها برگزار گردید. برنامه­های دینی، شاد و تفریحی نیز بخش دیگری از این کنگره بودند.

در برگزاری میزگردها و کلاس­های آموزشی، اساتید گران­قدری همچون دکتر اسفندیار اختیاری، دکتر افشین نمیرانیان، دکتر كيقباد بهدين ، موبد دکتر پدرام سروش­پور، دکتر راشین جهانگیری، دکتر فرزانه گشتاسب و مهندس بیژن دهموبد یاریگر این کنگره بودند.

در مراسم اختتمایه این کنگره، دكتر اسفنديار اختياري ضمن تقدير از برگزاركنندگان اين دور به سوالاتي كه راجع به اين كنگره شده بود پاسخ دادند. در ادامه، موبد موبدان دکتر اردشیر خورشیدیان گفتند: ايراني از فرهنگ نياكانش جدا نشده است. وظيفه جوانان اين است كه دين و فرهنگ را حفظ كنند. سپس دكتر رستم خسروياني فرنشین انجمن زرتشتیان تهران گفتند: هر كدام از شركت كنندگان يك نخبه هستند و باعث افتخار جامعه ما هستند و اين جالب است كه اين عزيزان تك بعدي نيستند و در كارهاي ديگر بجز رشته تحصيلي شان هم سرآمد هستند. من خواهشم از اين عزيزان اين است كه از جامعه خودشان دور نشودند و در كنار ما باشند، چون آينده ساز جامعه ما هستند.

دور نخست این كنگره موفق شد در كنگره جهاني زرتشتيان در دبي، بين تمام تيم ها مقام اول را كسب كند. اين كار چه از لحاظ تئوري و چه از لحاظ عملي مورد تاييد كامل تيم مديريتي و تيم داوري آن كنگره قرار گرفت. كنگره دوم، حاصل ده ماه مطالعه و تلاش دوازده نفر از جوانان جامعه زرتشتي بوده است، كه هر كدام پيشينه قابل توجهی از كارهاي اجتماعي و تحصيلي با خود همراه دارند. اميد است بستري مهيا شده باشد كه در آن جوانان کوشای جامعه بتوانند به تبادل انديشه بپردازند و با آشنا شدن با همديگر به واژه همازوري تحقق واقعي بدهند.

برگزار کنندگان دومین کنگره جوانان برگزیده به ترتیب حروف الفبا: پرشان اشیدری، دادبه اورنگی، شهنوش بهزادی، سام خسرو پور، رادمان خورشیدیان، شیرین دهموبد، آرمیتا زره پوش، نوشین شهریاری، وفادار فرهی­فر، آرمان فلاحتی، مینا کاویانی، آرمیتا کیانی

نام نویسی